Zabiegi

Zrób coś dla siebie…

Korzystając z walorów leczniczych, jakie oferuje Kołobrzeg (mikroklimat, źródła solanki i złoża borowiny) przygotowaliśmy dla Państwa bogatą ofertę zabiegów, dzięki którym można odzyskać zdrowie, a wraz z nim, siły witalne i chęci do życia.

Obsługiwane przez wykwalifikowany personel gabinety rehabilitacji i odnowy biologicznej, wyposażone zostały w profesjonalny sprzęt medyczny. Dzięki temu, od lat już pomagamy w leczeniu chorób układu oddechowego, układu krążenia czy nerwowego. Specjalizujemy się jednak w schorzeniach narządów ruchu, a także chorobach o podłożu reumatoidalnym.

Poniżej przedstawiamy listę i krótki opis wykonywanych przez nas zabiegów.

Okłady i fasony borowinowe

Lecznicze właściwości borowiny zaczęto wykorzystywać w Polsce już w połowie XIX wieku. Ten specyficzny rodzaj torfu stosowany jest w schorzeniach układu ruchu, a także po wykonywanych na nim zabiegach i operacjach jako środek przyspieszający gojenie. Jest polecany także w leczeniu chorób ginekologicznych, takich jak przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego. Zabieg polega na nałożeniu na określone partie ciała okładu z podgrzanej do temp. 45°C borowiny.

Masaż klasyczny (poza pakietem, zabieg dodatkowo płatny)

Zabieg działający nie tylko na układ stawowo-kostny i mięśniowy pacjenta, ale także na jego umysł. Masaż przywraca skórze gładkość i sprężystość, a także uspokaja i wycisza, pomagając osiągnąć harmonię ciała i ducha.

Masaż limfatyczny

Specjalny zabieg stosowany przy niewydolności limfatycznej, obrzękach kończyn, a także w profilaktyce niewydolności żylnej. Jest również bardzo skuteczną bronią w walce z nadwagą i cellulitem.

Kąpiel CO2 sucha

Dwutlenek węgla to gaz, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych w skórze. Wykorzystywany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego I i II stopnia, zwężeniu naczyń kończyn dolnych na tle miażdżycy i zapalnym, cukrzycy, a także w stanach przyspieszonej czynności serca, nerwicach czy rekonwalescencji.

Magnetoterapia

Zabieg polegający na stosowaniu zmiennego pola magnetycznego. Stosuje się go w leczeniu zwyrodnień i stanów zapalnych narządów ruchu, osteoporozy, oparzeń, owrzodzeń, porażeń połowiczych, zaburzeń krążenia obwodowego i zapaleń zatok.

Krioterapia

Leczenie za pomocą niskich temperatur ma zbawienny wpływ na cały organizm. Stosuje się je w zwyrodnieniach stawów, chorobach reumatycznych, chorobach narządów ruchu, obrzękach, otyłości i cellulicie.

Masaż stóp (poza pakietem, zabieg płatny dodatkowo)

Refleksologia stóp jest niezwykle skuteczną formą leczniczego masażu stóp. Na stopach znajdują się tysiące zakończeń nerwowych powiązanych z różnymi organami. Ich masaż poprawia krążenie krwi, rozluźnia napięte mięśnie, pobudza regenerację komórek oraz głęboko relaksuje.

Elektroterapia

Zabieg, w którym wykorzystuje się prąd impulsywny i stały, doprowadzony do określonych części ciała za pośrednictwem elektrod. Wskazany szczególnie w przypadkach nerwobólów, zaburzeń krążenia obwodowego, bólów spowodowanych zmianami zwyrodnieniowymi oraz niektórych schorzeń neurologicznych.

Inhalacje

Inhalacje od lat pomagają w leczeniu wszelkiego rodzaju chorób gardła, płuc i oskrzeli. Wytworzony z naturalnej solanki o stężeniu nie przekraczającym 3% aerozol, wnikając głęboko do dróg oddechowych powoduje ich nawilżenie i rozluźnienie, co ułatwia odkrztuszanie zalegającej wydzieliny.

Sauna

Zabieg ciepłoleczniczy znajdujący zastosowanie w niektórych schorzeniach układu kostno-stawowego, neurologicznych czy otyłości. Poprawia także kondycję skóry odblokowując jej pory i pomagając w usuwaniu zanieczyszczeń. Ponadto hartuje organizm i odpręża.

Kąpiel wirowa kończyn górnych lub dolnych

Masaż wirowy (kąpiel wirowa ) stanowi formę łagodnego masażu skojarzonego z wpływem ciepła. Powoduje ono rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia, złagodzenie bólu. Wskazany w stanach pourazowych, przewlekłych stanach zapalnych, przy zapaleniu stawów, stanach po złamaniach, zwichnięciach i skręceniach, zmianach zwyrodnieniowych.

Masaż relaksacyjny (poza pakietem, zabieg dodatkowo płatny)

Zabiegi relaksacyjne wykonywane są w różnorodnej formie: aromaterapia, refleksoterapia, masaż orientalny, masaż antycellulitowy, masaż odchudzający, masaż modelujący bańką chińską, masaż kamieniami, peeling całego ciała, świecowanie uszu metodą Indian Hopi.

Światłolecznictwo: bioptron

Lampa bioptron to terapia światłem spolaryzowanym bez efektu cieplnego. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przyśpiesza gojenie się ran, stosowanej w leczeniu chorób skórnych łuszczycy, dermatozach, schorzeniach laryngologicznych,chorobach narządu ruchu.

Kinesiotaping

Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Są to plastry nie ograniczające ruchów, rozciągające się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry, niezawierające leków ani latexu, odporne na działanie wody, umożliwiające przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu. Kinesiotaping pomoże przynieść ulgę m.in.: przy bólach głowy, kręgosłupa czy stawów, a także w przypadku urazów i przykurczów mięśniowych czy porażeniu lub osłabieniu mięśni.