Baza zabiegowa

Po zdrowie z poznanianką

Zabiegi lecznicze

Elektroterapia
Zabieg, w którym wykorzystuje się prąd impulsywny i stały, doprowadzony do określonych części ciała za pośrednictwem elektrod. Wskazany szczególnie w przypadkach nerwobólów, zaburzeń krążenia obwodowego, bólów spowodowanych zmianami zwyrodnieniowymi oraz niektórych schorzeń neurologicznych.

Inhalacje
Inhalacje od lat pomagają w leczeniu wszelkiego rodzaju chorób gardła, płuc i oskrzeli. Wytworzony z naturalnej solanki o stężeniu nie przekraczającym 3% aerozol, wnikając głęboko do dróg oddechowych powoduje ich nawilżenie i rozluźnienie, co ułatwia odkrztuszanie zalegającej wydzieliny.

Kąpiel CO2 – sucha
Dwutlenek węgla to gaz, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych w skórze. Wykorzystywany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego I i II stopnia, zwężeniu naczyń kończyn dolnych na tle miażdżycy i zapalnym, cukrzycy, a także w stanach przyspieszonej czynności serca, nerwicach czy rekonwalescencji.

Kąpiel wirowa kończyn górnych lub dolnych
Masaż wirowy (kąpiel wirowa ) stanowi formę łagodnego masażu skojarzonego z wpływem ciepła. Powoduje ono rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia, złagodzenie bólu. Wskazany w stanach pourazowych, przewlekłych stanach zapalnych, przy zapaleniu stawów, stanach po złamaniach, zwichnięciach i skręceniach, zmianach zwyrodnieniowych.

Kinesiotaping
Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Są to plastry nie ograniczające ruchów, rozciągające się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry, niezawierające leków ani latexu, odporne na działanie wody, umożliwiające przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu. Kinesiotaping pomoże przynieść ulgę m.in.: przy bólach głowy, kręgosłupa czy stawów, a także w przypadku urazów i przykurczów mięśniowych czy porażeniu lub osłabieniu mięśni.

Krioterapia
Leczenie za pomocą niskich temperatur ma zbawienny wpływ na cały organizm. Stosuje się je w zwyrodnieniach stawów, chorobach reumatycznych, chorobach narządów ruchu, obrzękach, otyłości i cellulicie.

Laseroterapia
Laseroterapia, czyli biostymulacja laserowa to grupa zabiegów, które wykorzystują własności skupionej wiązki światła do wspomagania leczenia m.in. dolegliwości bólowych, infekcji skórnych, czy problemów z krążeniem krwi i wielu innych schorzeń.

Magnetoterapia
Zabieg polegający na stosowaniu zmiennego pola magnetycznego. Stosuje się go w leczeniu zwyrodnień i stanów zapalnych narządów ruchu, osteoporozy, oparzeń, owrzodzeń, porażeń połowiczych, zaburzeń krążenia obwodowego i zapaleń zatok.

Masaż klasyczny pleców
Zabieg działający nie tylko na układ stawowo-kostny i mięśniowy pacjenta, ale także na jego umysł. Masaż przywraca skórze gładkość i sprężystość, a także uspokaja i wycisza, pomagając osiągnąć harmonię ciała i ducha.

Masaż limfatyczny mechaniczny
Specjalny zabieg stosowany przy niewydolności limfatycznej, obrzękach kończyn, a także w profilaktyce niewydolności żylnej. Jest również bardzo skuteczną bronią w walce z nadwagą i cellulitem.

Okłady i fasony borowinowe
Lecznicze właściwości borowiny zaczęto wykorzystywać w Polsce już w połowie XIX wieku. Ten specyficzny rodzaj torfu stosowany jest w schorzeniach układu ruchu, a także po wykonywanych na nim zabiegach i operacjach jako środek przyspieszający gojenie. Jest polecany także w leczeniu chorób ginekologicznych, takich jak przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego. Zabieg polega na nałożeniu na określone partie ciała okładu z podgrzanej do temp. 45°C borowiny.

Sauna
Zabieg ciepłoleczniczy znajdujący zastosowanie w niektórych schorzeniach układu kostno-stawowego, neurologicznych czy otyłości. Poprawia także kondycję skóry odblokowując jej pory i pomagając w usuwaniu zanieczyszczeń. Ponadto hartuje organizm i odpręża.

Światłolecznictwo – bioptron
Lampa bioptron to terapia światłem spolaryzowanym bez efektu cieplnego. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przyśpiesza gojenie się ran, stosowanej w leczeniu chorób skórnych łuszczycy, dermatozach, schorzeniach laryngologicznych,chorobach narządu ruchu.

Tlenoterapia
Sposób leczenia, który polega na zwiększeniu stężenia tlenu we wdychanym powietrzu. Zabieg ten może przynieść wiele korzyści pacjentom cierpiącym z powodu zdiagnozowanej niewydolności oddechowej. Wpływa pozytywnie na funkcjonowanie narządów wewnętrznych, poprawia krążenie, ma zastosowanie w leczeniu chorób układu krążenia takich jak miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, niedotlenienie tkanek. Dzięki odpowiedniemu dotlenieniu mózgu i mięśnia sercowego, sprawność psychiczna i fizyczna pacjentów poprawia się. Dodatkowo, tlenoterapia zwiększa odporność organizmu, pomaga na ból kręgosłupa, stawów i redukuje zaburzenia oddychania. Wśród innych korzyści należy wymienić również poprawę jakości snu pacjentów.

Poznanianka

Kąpiele

Solanka

  • Kąpiel solankowa całego ciała
  • Kąpiel wirowa solankowa rąk
  • Kąpiel wirowa solankowa stóp
  • Ceremonia Morza Martwego (kąpiel + maska)
  • Peeling solny

Borowina

  • Kąpiel borowinowa
  • Okłady borowinowe

Algi

  • Ceremonia algowa (kąpiel + maska)
Poznanianka

Trening mięśni dna miednicy